ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6743227
*
nr 674 3227
Spegel
med konsolbord, 1800-tal, höjd: 150+ 70
Utrop:
1.500 kr
Såld:
3.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 december 2010
kl 19:27:43
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/12 12:40:01
1
1.000 kr
20/12 11:25:13
2
1.500 kr
20/12 17:36:01
3
1.200 kr
20/12 17:36:40
3
1.400 kr
20/12 17:44:33
4
3.500 kr
20/12 17:49:47
5
2.000 kr
20/12 17:50:18
5
2.500 kr
20/12 17:50:57
5
3.000 kr
20/12 17:51:40
5
3.300 kr
20/12 17:52:17
5
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsolbord spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 674 3227
Spegel
med konsolbord, 1800-tal, höjd: 150+ 70
Utrop: | 1.500 kr |
---|---|
Såld: | 3.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 december 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/12 12:40:01 | 1 | 1.000 kr |
20/12 11:25:13 | 2 | 1.500 kr |
20/12 17:36:01 | 3 | 1.200 kr |
20/12 17:36:40 | 3 | 1.400 kr |
20/12 17:44:33 | 4 | 3.500 kr |
20/12 17:49:47 | 5 | 2.000 kr |
20/12 17:50:18 | 5 | 2.500 kr |
20/12 17:50:57 | 5 | 3.000 kr |
20/12 17:51:40 | 5 | 3.300 kr |
20/12 17:52:17 | 5 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsolbord spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53