ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6743227
*
nr 674 3227
Spegel
med konsolbord, 1800-tal, höjd: 150+ 70
Utrop:
1.500 kr
Såld:
3.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 december 2010
kl 19:27:43
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/12 12:40:01
1
1.000 kr
20/12 11:25:13
2
1.500 kr
20/12 17:36:01
3
1.200 kr
20/12 17:36:40
3
1.400 kr
20/12 17:44:33
4
3.500 kr
20/12 17:49:47
5
2.000 kr
20/12 17:50:18
5
2.500 kr
20/12 17:50:57
5
3.000 kr
20/12 17:51:40
5
3.300 kr
20/12 17:52:17
5
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsolbord spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
nr 674 3227
Spegel
med konsolbord, 1800-tal, höjd: 150+ 70
| Utrop: | 1.500 kr |
|---|---|
| Såld: | 3.600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 20 december 2010 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 18/12 12:40:01 | 1 | 1.000 kr |
| 20/12 11:25:13 | 2 | 1.500 kr |
| 20/12 17:36:01 | 3 | 1.200 kr |
| 20/12 17:36:40 | 3 | 1.400 kr |
| 20/12 17:44:33 | 4 | 3.500 kr |
| 20/12 17:49:47 | 5 | 2.000 kr |
| 20/12 17:50:18 | 5 | 2.500 kr |
| 20/12 17:50:57 | 5 | 3.000 kr |
| 20/12 17:51:40 | 5 | 3.300 kr |
| 20/12 17:52:17 | 5 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsolbord spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



